Pomimo protestów ekologów, lewicowej partii Razem oraz mieszkańców osiedli Budziwój i Biała rzeszowski magistrat ogłosił przetarg na wykonawcę obwodnicy południowej. Ratusz liczy, że do inwestycji dorzuci się Unia Europejska.

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie poszukuje firmy, która zajmie się budową obwodnicy, która ma mieć łączną długość 5,7 km. Rozciągać się będzie ona od ronda w ciągu ul. Podkarpackiej DK 19 do skrzyżowania z al. Sikorskiego.

Nowa droga będzie dwujezdniowa i czteropasmowa. Powstaną również dwa mosty. Jeden na rzece Wisłok na wysokości tzw. Ptasiej Wyspy, o długości ok. 935 m i ok. 20 m szerokości z sześcioma pylonami oraz drugi, na rzece Strug, o długości ok. 130 m.

W ramach budowy południowej obwodnicy powstaną również ciągi piesze i rowerowe po obu stronach drogi, przejścia dla pieszych oraz zatoki autobusowe wraz z urządzeniami systemu informacji pasażerskiej.

Inwestycja zakłada również przebudowę skrzyżowań, dróg dojazdowych  i wewnętrznych oraz budowę sygnalizacji świetlnych i oświetlenia ulicznego.

 

więcej:

http://rzeszow-news.pl/protesty-sa-ratusz-szuka-wykonawcy-…/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*