Odpady wielkogabarytowe – są to odpady komunalne powstające w gospodarstwach domowych, które ze względu na duże rozmiary nie mieszczą się w standardowych pojemnikach na odpady komunalne. Do tej grupy odpadów zaliczamy: stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, wykładziny, materace, zabawki dużych rozmiarów, rowery, niekompletny (bez instalacji) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny dużych rozmiarów (np. pralki, lodówki, zamrażarki), itp.

W ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi istnieje możliwość dwukrotnego w ciągu roku odbioru odpadów wielkogabarytowych z nieruchomości o zabudowie jednorodzinnej, a w przypadku zabudowy wielolokalowej z pergoli śmietnikowej.

Usługę odbioru odpadów wielkogabarytowych z nieruchomości o zabudowie jednorodzinnej właściciel nieruchomości zamówić telefonicznie dzwoniąc pod numer 17 861 30 31 lub 17 861 30 32. W przypadku zabudowy wielolokalowej terminy odbioru z poszczególnych pergoli ustala zarządca.

Odpady wielkogabarytowe przyjmowane są też w Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) utworzonych w dwóch lokalizacjach:

– ul. Ciepłownicza 11, 35-322 Rzeszów,

– al. gen. Władysława Sikorskiego 428, 35-304 Rzeszów.

Punkty czynne są we wtorki, czwartki i soboty w godz. 10 – 18.

Więcej:
http://bip.erzeszow.pl/…/19212,informacja-dotyczaca-odbioru…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*