Wojewoda Podkarpacki i Starosta Powiatu Rzeszowskiego przedstawili nową koncepcję tak zwanej południowej obwodnicy Rzeszowa. Twierdzą, że droga odciąży ruch nie tylko w stolicy regionu, ale też w sąsiednich miastach i gminach. Władze Rzeszowa uważają projekt za ciekawy, ale kontynuują prace nad poprzednią koncepcją. W ubiegłym roku negatywnie zaopiniowała ją wojewoda.

Według koncepcji władz stolicy Podkarpacia sześciokilometrowa, południowa obwodnica Rzeszowa miała przebiegać od ronda na ul. Podkarpackiej, przez osiedla Zwięczycę, Budziwój i Biała, do ul. Sikorskiego. W zeszłym roku miasto spóźniło się jednak z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji, tracąc szansę na dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych. To wcale nie zmartwiło mieszkańców osiedli Budziwój i Biała, którzy protestowali przeciwko budowie czteropasmowej drogi na ich działkach. Sami proponowali, by drogę przesunąć bardziej na północ, na tereny niezbudowane.

Dziś zupełnie nową koncepcję południowej obwodnicy Rzeszowa przedstawili wojewoda Ewa Leniart i starosta powiatu rzeszowskiego Józef Jodłowski.

– Jest przesunięta, oddalona od zurbanizowanej części Rzeszowa. Przebiega w większości przez tereny niezabudowane, nieużytkowane, czyli pierwszy efekt jest osiągnięty, aby nie konfliktować społeczności, aby nie ingerować w teren, który jest bardzo mocno zurbanizowany.

Czteropasmowa obwodnica miałaby się zaczynać na granicy Rzeszowa i Boguchwały. Następnie przebiegałaby przez osiedla Budziwój i Biała, przez część drogi wojewódzkiej nr 878 Rzeszów-Tyczyn, i dalej północną stroną Tyczyna do drogi wojewódzkiej w Kielnarowej. Cała obwodnica liczyłaby 9 km, z czego 7,5 km na terenie Rzeszowa….

więcej :

http://rzeszow.tvp.pl/…/nowa-koncepcja-tak-zwanej-poludniow…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*