Rada Osiedla Zwięczyca zachęca wszystkich mieszkańców do składania swoich opinii czy uwag na temat komunikacji miejskiej MPK funkcjonującej na naszym osiedlu (linie 3,15,28,38) i w bezpośrednim sąsiedztwie z nim (linie 43,59) .
>>> Jakich kursów brakuje w rozkładach jazdy autobusów MPK?
>>> Jakie zmiany należy wprowadzić w istniejącym już rozkładzie jazdy MPK?
>>> Jakie zmiany należy wprowadzić na trasach w/w linii?

 

 

img038

 1. witam
  przydała by sie zmiana kursu liini 15 w godzanach rannych cięzko jest sie dostać do centrum do pracy na 8 :00.
  kurs o 7: 27 jest za póżno a wczesniejszy 6:08 za wczesnie. uczniowie róznież nie mogą dotrzec do szkół na 8 rano.
  fajnie gdyby sie coś zmieniło

 2. Witam

  Zgodnie z zamieszczona prośbą poniżej wypunktuję uwagi odnośnie trasy oraz ilości kursów linii nr 28 z ul. Karkonoskiej, a mianowicie:

  linia powinna wrócić na stara trasę, a mianowicie w kierunku ul. Piłsudskiego (teraz jest w kierunku ul. Marszałkowskiej)

  powinny być minimum 3 kursy w ciągu godziny

  w chwili obecnej przykładowo w godzinach pomiędzy po 10 nie ma żadnego kursu, po godzinie 11,13,17 czy 18 tylko jeden kurs. W reszcie godzin tylko po dwa kursy w ciągu godziny, jak na miasto jest to znikoma liczba.

  brakuje linii, która jechałaby w kierunku Powstańców Warszawy dalej Rejtana

  zważając na plany Pana Prezydenta odnośnie przyłączenia Racławówki- Doły powinno nastąpić rozdzielenie linii w kierunku ul.Karkonoskiej pętla i Beskidzkiej pętla, gdyż odległość trasy jest na tyle duża, że jazda autobusem w kierunku miasta przez obie pętle wydłuża się do nawet 20minut a jest to znacząco długi czas

  Niestety w chwili obecnej pobliskim mieszkańcom czasowo nie opłaca się korzystać z miejskiej komunikacji, pomimo iż jest ona finansowo tańsza gdyż przez tylko jedną linię i znikoma liczbę kursów ciężko jest dojechać gdziekolwiek. Ciężko jest się dostać rano do pracy po drodze odprowadzając dziecko do żłobka/przedszkola/szkoły przy tak małej liczbie kursów

 3. witam
  proponuje zwiększyć ilość kursów linii 28 przynajmniej w soboty np. kurs 05:40 i 13:15 do Rzeszowa, oraz z Rzeszowa po 22, np. 22:20. wspominam o tym ze względu na to że część osób pracuje nie tylko od poniedziałku do piątku od 7 do 15. ja na przykład pracuje w systemie siedmiodniowym i zazwyczaj sobotę mam pracującą, ponadto pracuję przeważnie w godzinach od 6 do 14 lub 14 do 22, dlatego też w weekendy mam duży problem z dojazdem do pracy. od poniedziałku do piątku czasem mam środkową zmianę od 11:00 i jedyny autobus którym mogę dojechać mam o 9:46 i koczuję w pracy ponad pół godziny. często również słyszę niezadowolenie wywołane objeżdżaniem osiedla Zwięczycy ze względu na objazd po obu Racławówkach i postoju na rondzie, zdaję sobie sprawę że rozwiązanie akurat tego problemu nie jest łatwe ale skoro są Państwo zainteresowani naszym zdaniem to postanowiłam również o tym wspomnieć. nie oczekuję od Państwa cudów ale będę wdzięczna za chociażby zwiększenie liczby kursów linii 28
  pozdrawiam serdecznie

 4. powinna byc przedłuzona linia 28,lub wogóle jakas linia zeby sie dostac do ulicy lubelskiej do agrohurtu,bo niema zadnej trzeba sie przesiadac!!

 5. Linia 38. Kurs do Zwieczycy po 23,zeby mozna wrocic z drugiej zmiany. Kurs ze Zwieczycy o 22, zeby mozna dojechac na trzecia zmiane.

 6. Popieram, iż poranne kursy linii nr 15 powinny zostać zmienione. Mając do pracy na 7.30 nie ma jak się dostać do centrum miasta. Kurs jest albo za wcześnie albo za późno. A wiele osób dojeżdża do pracy. Nie można skorzystać też z linii 38 bo kurs poranny również godzinowo nie pasuje. Ponadto kurs linii 38 i 15 po godz. 15 się „zazębiają”, powinny być lekko zrożnicowane. np jeden autobus po 15 a drugi przed 16, a nie obydwa po 16.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*