Mieszkańcy osiedla będą mieli blisko na basen.

Gminny kompleks będzie się składał z aquaparku, boisk, kortów do squasha oraz restauracji. Co na to Rzeszów? Od czterech lat planuje remont 50-letnich basenów, którego ciągle nie może zacząć.

– Chcemy żeby kompleks sportowy powstający w miejscu starego kąpieliska był wizytówką naszej gminy. Mamy tu już boisko Orlik, do maja przyszłego roku powstaną nowoczesne, odkryte baseny. Ostatnim etapem będzie budowa krytej pływalni z ruchomym dnem i zapleczem sportowo-gastronomicznym – mówi Piotr Klimczak, wiceburmistrz Boguchwały.

– Na początek kapielisko będzie się składało z dwóch basenów. Większy, o głębokości 120 cm zostanie wyposażony w masaże wodne, kanał sztucznej rzeki i siatkę do wspinaczki. Wpadną do niego dwie zjeżdżalnie – rurowa i równoległa, którą będą mogły zjeżdżać całe rodziny – mówi wiceburmistrz Klimczak.

Pełen wodnych atrakcji będzie także brodzik, w którym zaplanowano m.in. zjeżdżalnię i maszt żaglowca. Obok sztuczną plażę i plac zabaw. W drugim etapie kompleks zostanie rozbudowany o kryty, sportowy basen, z którego latem będzie można także wypływać na zewnątrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*